W aranżacjach okiennych coraz częściej poza klasycznymi tkaninami okiennymi w formie firan i zasłon sięgamy po różnego rodzaju niekonwencjonalne dekoracje okienne. Takie niewielkie z pozoru akcenty dekoracyjne potrafią naprawdę odmienić wnętrze i nadać naszej aranżacji niebanalnego charakteru. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym wiszącym dekoracjom okiennym, które z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Ogromną popularnością cieszą się obecnie lekkie plecione dekoracje okienne wykonane między innymi z wikliny oraz wierzby. Serduszka, gwiazdki, kule – różnorodność form sprawia, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Tego typu dekoracje są wręcz stworzone do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim oraz rustykalnym.

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są świecące kulki led typu cotton balls. Okno to zdecydowanie jedno z miejsc, w których ich urok może zaprezentować się w pełnej krasie. Ich subtelne światło oraz niezwykle szeroka gama kolorystyczna sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru.

Jako wiszące dekoracje okienne doskonale sprawdzają się również wszelkie błyszczące drobiazgi, które pięknie lśnią w świetle słonecznym – eleganckie srebrne kule czy też przestrzenne serduszka pokryte tłuczonym lustrem, dającym urokliwy witrażowy efekt. Dekoracje takie doskonale odnajdą się w szczególności we wnętrzach utrzymanych w stylistyce glamour.